Adviezen na een operatie van een nekhernia
U heeft een operatie gehad van een hernia in de nek. Volgt u onze adviezen en doet u onze oefeningen? Dan herstelt u beter van de operatie. Hier leest u meer.
Specialismen en team
Afspraak en contact
088 979 23 23
ma t/m vr van 08.00 – 16.30 uur
Locatie
HMC Antoniushove
AdresBurg. Banninglaan 1
2262 BA Leidschendam
2e etage, route blauw
HMC Bronovo
AdresBronovolaan 5
2597 AX Den Haag
begane grond, route 10
Ankers
Over adviezen na een operatie van een nekhernia
U heeft een operatie gehad van een hernia in de nek. Volgt u onze adviezen en doet u onze oefeningen? Dan herstelt u beter van de operatie. Hier leest u meer.
Algemene adviezen na een nekhernia operatie
De meeste nekhernia operaties gebeuren via de voorkant. Het gebied rond de wond kan dan dik worden na de operatie. Soms kunt u daardoor minder goed slikken. Is dat bij u zo? Dan worden de problemen met slikken in de loop van de tijd vanzelf weer minder.
Hieronder geven we soms verschillende adviezen als uw operatie via de voorkant of via de achterkant is gebeurd.
- Heeft u een operatie via de achterkant gehad? Dan mag u 4 uur na de operatie uit bed. Doe het rustig aan als u te veel pijn heeft.
- Heeft u een operatie via de voorkant gehad? Dan mag u direct na de operatie weer uit bed. Doe het rustig aan als u te veel pijn heeft.
- We adviseren u ook om andere activiteiten geleidelijk op te bouwen. Stop als u pijn krijgt.
- Klachten kunnen erger worden na de operatie. Bijvoorbeeld (spier-)pijn en het dikker worden van het gebied rond de wond. Dit wordt in de loop van de tijd vanzelf minder.
- U mag de nek rustig bewegen. Probeer niet te vaak helemaal naar achter te gaan met uw hoofd.
- Na een hernia operatie hoeft u thuis geen fysiotherapie te krijgen. U moet wel fysiotherapie krijgen als u veel kracht verliest in uw armen en/of uw benen niet meer kunt bewegen.
- Heeft u na 6 weken nog een zwaar gevoel in de nek? Of heeft u moeite om uw hoofd goed recht op te houden? Bel dan met de afdeling Fysiotherapie via telefoonnummer 088 979 23 23.
- Vaak mag u na 2 weken weer gaan werken. Dit hangt wel af van het werk dat u doet. Stop als u te veel last krijgt van uw nek door het werken. Overleg eventueel met de bedrijfsarts wanneer u weer kunt gaan werken.
- Na 2 maanden mag u weer geleidelijk beginnen met sporten.
- Na 2 weken mag u autorijden. Dit mag alleen als u geen problemen heeft met uw armen en benen. Ook moet u uw nek goed kunnen bewegen als u wilt autorijden. Twijfelt u? Overleg dan met uw arts en/of het CBR.
- Na 2 weken mag u fietsen. Om veilig te kunnen fietsen, mag u geen problemen meer hebben met uw armen en benen. Verder moet u uw nek goed kunnen bewegen. Twijfelt u? Overleg dan met uw arts.
- U kunt een vlinderkussen maken waarmee u uw nek ondersteunt. U maakt een vlinderkussen door verband te rollen om het midden van het kussen. Trek dit verband daarna strak aan. Het kussen lijkt daarna op een vlinder.
- Probeer zoveel mogelijk rechtop te zitten (actieve houding). Probeer niet te lang achter elkaar te zitten.
Oefeningen na een nekhernia operatie
Algemene oefeningen:
- Maak een vuist
- Buig en strek de elleboog
- Trek uw schouders op en laat ze weer zakken
- Draai rustig rondjes met de schouders. Maak deze rondjes vooruit en achteruit
Doe deze oefeningen elke dag minstens op 3 momenten. Herhaal ze 10 keer ieder moment dat u oefent.
Nek oefeningen:
- Knik rustig ja
- Draai rustig uw hoofd naar links en rechts
Doe deze oefeningen elke dag minstens op 3 momenten. Herhaal ze 10 keer ieder moment dat u oefent.
Vragen?
Heeft u nog vragen? Bel dan met de afdeling Fysiotherapie van HMC via telefoonnummer 088 979 23 23.