Vroeggeboren baby Bram is het middelpunt op Wereld Prematuren Dag in HMC

Translate instructions

Our website has a translation option, which works on desktop computers and laptops. Follow the instruction below to translate the text:

1. Select the text you want to translate with your mouse or touchpad.

2. Choose ‘Vertalen’ with your mouse or touchpad.

3. Select the language you prefer.

4. You can read and/or listen to the translated text.

5. If a text is long, you cannot translate it all at once. Translate the text in sections instead.

baby Bram

Baby Bram is een prematuur. Dat betekent dat hij veel te vroeg geboren is en medische zorg in het ziekenhuis nodig heeft. Bram en zijn ouders Karina en Menno verblijven al 2 weken met zijn drieën in 1 van de gezinssuites van het HMC Sara de Bronovo Moeder- en Kindcentrum. Daardoor kunnen ze 24 uur per dag bij Bram zijn.

Menno: We zijn dag en nacht bij Bram om voor hem te zorgen. Dat is echt tof.”

“Het voelt veilig en we leren hier veel”

High Care Neonatologie verpleegkundige Oona: HMC vindt het belangrijk dat een gezin na de geboorte van een vroeggeboren kind bij elkaar blijft, dit maakt onderdeel uit van onze gezinsgerichte zorg. Je hoort als ouders elke geluidje van je kind en leert wat de geluiden van je kindje betekenen. Als een baby te vroeg geboren is, zijn ouders vaak zoekende naar wat ze zelf kunnen doen. Wij begeleiden de ouders daarin. Ook aan Karina en Menno zie je dat ze steeds meer de zorg voor Bram zelfstandig doen. Dat maakt echt een verschil als ze straks met Bram naar huis gaan. Het vertrouwen is er.”

Karina: “Hier zijn we met zijn drieën lekker bij elkaar en kunnen de zorg voor Bram doen, zelfs sondevoeding geven. Het voelt veilig en we leren hier veel. Hoe je je kind kunt troosten in de couveuse of hoe je in het begin dat kleine luiertje omdoet. Het mooie van elke dag bij Bram kunnen zijn, is dat je je kind echt leert kennen. Als wij thuis hadden geslapen en elke keer naar het ziekenhuis op en neer hadden gemoeten, zou dat heel anders zijn geweest. Het gaat met Bram gelukkig de goede kant op.”

Speciale gezinssuites

Karina kreeg zwangerschapsvergiftiging tijdens haar zwangerschap. Bram is met 33 weken en met een keizersnede geboren in het LUMC. Karina: “Dit hadden we nooit verwacht. We waren net 1 week aan het genieten van mijn zwangerschapsverlof en ineens waren we met zijn 3.”

“We wonen in Katwijk maar in het dichtstbijzijnde ziekenhuis zou Bram voor verdere medische zorg op een zaal komen te liggen. Toen we hoorden dat HMC Westeinde speciale gezinssuites had, hebben we snel beslist. En het is een superkeus. Het voelt niet als een ziekenhuis, het is net Van der Valk.”

Menno: “Deze periode waarin we zo intens samen kunnen zijn met Bram pakken ze ons niet meer af.”

 

Meer weten over ons Moeder- en Kindcentrum?

Ga naar onze website: https://www.haaglandenmc.nl/afdeling/moeder-en-kindcentrum/

baby bram en ouders