Vroeggeboorte

In HMC worden per jaar rond de 3.500 baby’s geboren. Een bevalling is altijd een spannend moment. In de meeste gevallen verloopt een bevalling zonder problemen, maar soms hebben pasgeborenen direct hulp nodig bij hun eerste ademhaling.

Lees meer

Translate instructions

Our website has a translation option, which works on desktop computers and laptops. Follow the instruction below to translate the text:

1. Select the text you want to translate with your mouse or touchpad.

2. Choose ‘Vertalen’ with your mouse or touchpad.

3. Select the language you prefer.

4. You can read and/or listen to the translated text.

5. If a text is long, you cannot translate it all at once. Translate the text in sections instead.

Specialismen en team

Afspraak en contact

HMC Bronovo en
HMC Westeinde 088 979 23 30
ma t/m vr van 08.00 – 16.30 uur

Locatie

HMC Bronovo

Adres

Bronovolaan 5, 2597 AX Den Haag

Bewegwijzering

Den Haag

Sluiten

Sluiten

HMC Westeinde

Adres

Lijnbaan 32, 2512 VA

Bewegwijzering

Den Haag

Sluiten

Sluiten

Ankers

Use quicklinks to navigate to sections of the page quickly

Over vroeggeboorte

In HMC worden per jaar rond de 3.500 baby’s geboren. Een bevalling is altijd een spannend moment. In de meeste gevallen verloopt een bevalling zonder problemen, maar soms hebben pasgeborenen direct hulp nodig bij hun eerste ademhaling.

Problemen bij de geboorte

Bij pasgeborenen is er nogal eens een (vermoeden op) infectie, waarvoor antibiotica moet worden gegeven. Baby’s die te vroeg zijn geboren hebben extra ondersteuning nodig. Al deze zorg voor pasgeborenen leveren wij op de verloskamers en op de kinderafdelingen van HMC. Daarvoor is er een goede samenwerking met de gynaecologen, de afdeling verloskunde en verloskundigen uit de regio. In onze gezinssuites kunnen het kind en ouders/verzorgers samen verblijven. Meer over de zorg die wij in deze situatie leveren, leest u op de pagina over een opname op de afdeling Neonatologie.

Samenwerking

Ernstig zieke pasgeborenen worden indien nodig overgeplaatst naar het LUMC. Heel vroeg geboren of kleine baby’s (minder dan 32 weken zwangerschap of minder zwaar dan 1.250 gram) worden meestal in het LUMC of het Erasmus MC-Sophia geboren. Ze komen dan terug naar HMC zodra ze daaraan toe zijn.