Richtlijnen na een borstvergroting
U heeft een operatieve borstvergroting gehad. Op deze webpagina geven wij een aantal adviezen voor thuis. Het zijn algemene richtlijnen: indien nodig krijgt u specifieke adviezen.
Specialismen en team
Afspraak en contact
HMC Antoniushove
HMC Bronovo
HMC Westeinde
HMC Gezondheidscentrum Wassenaar
088 979 44 99
ma t/m vr van 08.00 – 16.30 uur
Locatie
HMC Antoniushove
AdresBurgemeester Banninglaan 1, 2262 BA Leidschendam
Bewegwijzeringbegane grond, route rood
HMC Westeinde
AdresLijnbaan 32, 2512 VA Den Haag
Bewegwijzeringbegane grond, route blauw
Ankers
Over richtlijnen na een borstvergroting
U heeft een operatieve borstvergroting gehad. Op deze webpagina geven wij een aantal adviezen voor thuis. Het zijn algemene richtlijnen: indien nodig krijgt u specifieke adviezen.
Wij adviseren u de hele tekst door te nemen.
- U krijgt een afspraak mee voor controle op de polikliniek Plastische Chirurgie voor één tot twee weken na de ingreep.
- Over het algemeen worden er oplosbare hechtingen gebruikt. Over het wondje zit een hechtpleister (steristrip). U kunt die laten zitten tot de controle. Raakt de pleister los of irriteert de pleister, dan kunt u de pleister er voorzichtig afhalen.
- De eerste zes weken moet u dag en nacht een bh dragen. Via de verpleegkundige bij de anesthesist krijgt u informatie mee welke bh u kunt aanschaffen. U kunt ook kiezen voor een sport-bh zonder beugel.
- U mag onder de douche en uw haren wassen (niet te lang en niet te heet). In bad mag u pas als het wondje goed is genezen.
- Na de controle op de polikliniek kunt u de littekens insmeren met een vitamine E-crème.
De eerste drie weken mag u niet:
- de armen boven schouderhoogte brengen;
- fietsen of autorijden.
Het hervatten van de werkzaamheden gaat in overleg met uw specialist (afhankelijk van het werk meestal na drie weken).
De eerste vier à zes weken mag u niet:
- zwaar tillen of zwaar huishoudelijk werk doen;
- naar de sauna of zonnebank gaan.
- Na de eerste drie maanden mag u:
- weer op uw buik proberen te slapen;
- een mammografie (borstonderzoek) laten doen;
- het sporten weer hervatten.
Tot slot
Mocht u na het lezen van deze informatie nog vragen hebben, aarzel dan niet om contact op te nemen met de polikliniek Plastische chirurgie. Wij zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur via telefoonnummer 088 979 44 99.