Terugblik HMC Meerdaagse 2023

Translate instructions

Our website has a translation option, which works on desktop computers and laptops. Follow the instruction below to translate the text:

1. Select the text you want to translate with your mouse or touchpad.

2. Choose ‘Vertalen’ with your mouse or touchpad.

3. Select the language you prefer.

4. You can read and/or listen to the translated text.

5. If a text is long, you cannot translate it all at once. Translate the text in sections instead.

Van 7 tot en met 9 juni vond de jaarlijkse HMC Huisartsen Meerdaagse plaats. Tijdens de 3-daagse bijeenkomst kwamen specialisten van HMC en huisartsen uit de Haagse regio samen voor nascholing, netwerken en het versterken en aanhalen van de onderlinge banden.

Het was een geslaagde, volledig volgeboekte (!) editie. In het WTC hotel in Leeuwarden werd op interactieve wijze kennis uitgewisseld over de thema’s diversiteit in de zorg, digitalisering van de zorg in de toekomst en het omgaan met klachten en conflicten in de zorg.  Zo wogen inspirerende sprekers de voor- en nadelen van artificial intelligence en Big Data af. Wat betreft diversiteit in de zorg kwam naar voren dat ziektebeelden sneller herkend en beter behandeld kunnen worden. Ook in de preventiehoek valt nog veel winst te behalen.

Daarnaast was er tijdens de Meerdaagse ruimte voor interactieve acute casuïstiek.  Ook konden jonge specialisten zich voorstellen en hun stokpaardje presenteren.

Samenwerken
Het belang van samenwerken werd niet alleen duidelijk tijdens de workshops en de acute casus sessie ‘Is er een dokter in de zaal?’. Dit kwam minstens zo nadrukkelijk naar voren toen het zeil bij het skûtsjesilen gehesen moest worden tijdens de sociale activiteit. De deelnemers hebben veel naar elkaar geluisterd en van elkaar geleerd,  maar uiteraard is er ook veel gelachen en geproost. We kunnen al met al spreken van 3 mooie dagen van verbintenis. We kijken er alweer naar uit om een zeker zo mooie editie te organiseren in 2024.